/
/
Що таке підпокрівельна мембрана і для чого вона потрібна?

Що таке підпокрівельна мембрана і для чого вона потрібна?

Підпокрівельна мембрана – компонент системи, основна задача якого полягає у захисті утеплювача та кроквяної системи від впливу вологи. Європейські виробники, до переліку яких належить компанія Juta, пропонують широкий асортимент матеріалів цієї категорії.

Що таке підпокрівельна мембрана?

Сучасні покрівельні матеріали мають набагато вищу якість, ніж продукція, що випускалася у минулому сторіччі. Проте їх ефективності недостатньо для того, щоб забезпечити належний рівень захисту будівель. Для підвищення показників гідро- та пароізоляції, а також захисту від вітру та запобігання втрати тепла, використовується мембрана для покрівлі. Існує кілька видів мембран.

  • Дифузійна мембрана – гідроізоляційний матеріал для захисту від вологи, що проникає ззовні й при цьому забезпечує вихід пари зсередини. Це запобігає накопиченню конденсату та покращує природну вентиляцію.
  • Супердифузійна мембрана – покращений варіант дифузійного матеріалу. Така покрівельна мембрана має надзвичайно високі показники паропроникнення без погіршення вологостійкості.
  • Паропроникний тип – до цієї категорії належить більшість сучасних покриттів (дифузійна, супердифузійна, деякі види гідроізоляційних покриттів). Залежно від особливостей конструкції та вимог, для будівництва можна обирати мембрану з паропроникністю від 300 до 3000 г/м²/24 ч.
  • Пароізоляційна плівка. Особливість пароізоляції полягає у покращених пароізоляційних властивостях та здатності відбивати тепло, що значно підвищує енергоефективність будинку.
  • Гідроізоляційна плівка. Підпокрівельна гідроізоляція використовується для безконтактного захисту від вологи скатних дахів.

Більшість із сучасних підпокрівельних мембран має багатошарову структуру. Основними матеріалами для їх виготовлення служать поліпропілен та поліетиленова плівка. Для покращення властивостей та розширення сфери використання під час виробництва окремих типів мембран може використовуватись алюмінізовані покриття. Переважна більшість таких матеріалів належить до категорії паробар’єрів, які використовуються з боку приміщення, а не супердифузійних мембран, що встановлюються ззовні утеплювача.

 EUROBARRIERHYDROBARRIERPAROBARRIER
ТипСупердифузійна/
гідроізоляційна мембрана
Гідроізоляційна плівкаПароізоляційна мембрана/плівка
СеріїQ160, Plus, 115, F150D110, D90, D96SiR110, Н110, H96Si (плівка)
VAP (мембрана)
Особливості полотна– додаткове армування;
– внутрішній шар із мікропористої плівки;
– структурований шар.
– протистоїть впливу УФ-променів протягом 10–90 днів;
– перфорація для забезпечення паропроникнення.
– тепловідбивна алюмінізована поверхня;
– ламінація поліетиленовою плівкою;
– армування поліпропіленовою сіткою.
Використання– для складних покрівельних систем;
– для похилих дахів без викривлення;
– у якості вітрового бар’єру для стін;
– для скатних дахів з металевим покриттям з вентиляцією та без неї.
– для вентильованих конструкцій скатних дахів простих конструкцій.– для скатних або пласких дахів;
– для вертикальних стін та перекриттів.
Щільність (г/м²)115, 135, 160, 50090, 96, 11090, 96, 110, 120
Розміри (м)1,5 x 50
1,5 x 25
1,5 x 501,5 x 50
Опір проникненню водиW1W2відповідає
Міцність (Н/50мм)420/420, 290/205, 260/180, 310/215250/240, 820/670290/190, 180/150
Стійкість до проникнення повітря
(м³/м² × год × 50Па)
0,02не визначаєтьсяне визначається
Колона води (см)280, 500не визначаєтьсяне визначається

Мембрани з Чехії представлено ще двома типами захисту. Це вітроізоляція VITROBARRIER та антиконденсатна мембрана Juta (ANTICONDENSATE). Особливістю першої є належність до багатофункціональних супердифузійних мембран. Антиконденсатне покриття призначене для монтажу на скатних покрівлях з металевим покриттям.

Основні функції підпокрівельної мембрани

Основна задача всіх покрівельних мембран полягає у забезпеченні захисту кроквяної системи від вологи, яка потрапляє всередину ззовні. Найчастіше мова йде про атмосферні опади – дощ та вологу, що утворилася під час танення снігу, а також конденсат. До того ж підпокрівельна гідроізоляція виконує й інші функції:

  • паропроникність і вентиляція покрівельного простору. Попри всі намагання обмежити доступ вологи зсередини приміщення до утеплювача, повністю уникнути цього неможливо. Звідси вона повинна потрапити назовні, для чого у якості гідроізоляції використовуються паропроникні мембрани та плівки;
  • захист утеплювача від зовнішніх факторів – запобігання потраплянню вологи через повітряні потоки (конвекція) та через дифузію водяної пари. Захист від вологи зсередини гарантує пароізоляційна плівка, ззовні – всі типи гідроізоляції;
  • збільшення довговічності конструкції. Правильно облаштований захист покрівлі сприяє створенню та підтриманню оптимального рівня вологи у приміщеннях, завдяки чому вдається уникнути появи цвілі та пошкодження будівельних матеріалів.

Вітроізоляційні мембрани – матеріал, який виконує ще одну функцію, а саме, захищає від втрати тепла та розпорошення утеплювача.

Як правильно вибрати підпокрівельну мембрану?

Технічна документація на покрівельні мембрани містить багато показників, але ретельно перевіряти слід лише декілька з них. Насамперед необхідно звернути увагу на щільність матеріалу. Чим вона буде вищою, тим більші навантаження зможе витримувати вітро-, паро- та гідроізоляційна мембрана. Також від цього параметру залежить термін експлуатації покриття, який має бути не меншим за строк служби покрівельного матеріалу. До того ж важливими параметрами є міцність, стійкість до впливу ультрафіолету, високих та низьких температур тощо.

  • Тип покрівлі – ще один важливий аспект. Так для пласких покрівель оптимальним варіантом стане мембрана з покращеними гідроізоляційними властивостями, адже на горизонтальних дахах вода затримується довше. Додатково увагу слід звернути на наявність армування, яке зміцнює мембрану та дозволяє ходити по даху без загрози пошкодження підпокрівельних матеріалів. Для скатних дахів можна обрати будь-який матеріал, показники якого відповідатимуть кліматичним умовам в регіоні та призначенню будівлі.
  • Матеріал покрівлі. Далеко не завжди слід використовувати мембрани з максимальною щільністю. У деяких випадках це буде безпідставними фінансовими витратами. Наприклад, під бітумну черепицю можна покласти покриття щільністю 110-115 г/м2. Обумовлено це тим, що її монтаж здійснюється на листи OSB, які забезпечують додатковий захист від зовнішніх впливів. Під металеві дахи можна покласти антиконденсатну мембрану. Універсальним рішенням є супердифузійні мембрани з різною щільністю.

Монтаж підпокрівельної мембрани

Укладку підпокрівельних мембран всіх типів дозволено проводити тільки після того, як нанесене на деталі конструкції просочення повністю висохло. Монтаж може виконуватися у горизонтальному або вертикальному напрямку від краю покрівельного жолоба до гребня. Серед основних етапів монтажу слід зазначити наступне:

  • укладка мембрани на теплоізоляцію, крокви, суцільний настил або інші елементи конструкції з дотриманням рекомендованих виробником горизонтальних та вертикальних напусків 10-15 см. Підпокрівельну мембрану зазвичай розташовують яскравим боком або відповідними написами назовні;
  • закріплення підпокрівельної мембрани за допомогою скоб або цвяхів з високою антикорозійною стійкістю;
  • створення вентиляційних зазорів. Один з них має бути розташований під плівкою, інший – над нею. Для того, щоб вентиляція покрівлі була максимально якісною, розмір зазорів має відповідати куту нахилу даху.

Підпокрівельна мембрана – важливий елемент покрівлі, адже вона захищає конструкцію від впливу багатьох негативних факторів: вологи, вітру, водяної пари, появи конденсату. Головне – обрати матеріал з оптимальними властивостями та демократичною ціною.

ТАУНХАУС

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

КОТЕДЖНЕ МІСТЕЧКО «СЕВЕРИНІВКА»

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ПРИВАТНИЙ БУДИНОК

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ПРИВАТНИЙ БУДИНОК

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ПРИВАТНИЙ БУДИНОК

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ