/
/
Чому супердифузійна підпокрівельна мембрана EUROBARRIER F150 – це найкраще, що є для фальцевих покрівель

Чому супердифузійна підпокрівельна мембрана EUROBARRIER F150 – це найкраще, що є для фальцевих покрівель

Металеві покрівлі колись були ознакою статусу в Європі, а професія бляхара престижною, та затребуваною. Й досі в містах Європи можна зустріти мідні фальцеві покрівлі яким вже кілька сотень років. В Україні теж є досить багато історичних будівель 19-го сторіччя під бляшаними покрівлями, що з’єднані в одне ціле клепаними швами. В середині 20-го століття дахи під фарбованою бляхою були не менш популярні ніж під шифером. Сьогодні фальцеві покрівлі отримали друге дихання, технологія вдосконалилась, матеріали стали більш стійкими до корозії. Та й старі історичні будівлі потребують реконструкції і скрізь потрібен довговічний дах з новітньою технологією.

Що змінилось в технології фальцевої покрівлі в 21-му столітті

Раніше головною проблемою покрівлі зі сталевої бляхи була іржа, особливо небезпечна та, що починається з внутрішнього боку сталевого листа. Якщо лицьова сторона фальцевої покрівлі регулярно фарбується і очищається, то внутрішню сторону мало хто бачить. Здається що горищі сухо і причин для корозії немає, але насправді на внутрішній стороні металу досить часто осідає конденсат. Адже тонка бляха розділяє холодне зовнішнє середовище і досить тепле вологе повітря, що просочується з будівлі. І на сталевому листі, що розділяє тепле та холодне середовище випадає роса (конденсат). І крапельки вологи бувають там частіше ніж дощ з лицьового боку покрівлі. Тим паче, що сонце та вітер після дощу досить швидко висушують покрівлю.

Отже, є проблема і потрібно вирішення. Зрозуміло що потрібна гідроізоляція, але класичні підпокрівельні плівки і мембрани не дуже підходять. Для нормальної роботи такої гідроізоляції потрібен вентиляційний зазор в 40-50 мм між покрівельним покриттям та поверхнею мембрани. А конструкція фальцевої покрівлі влаштована так що бляха лежить безпосередньо на обрешітці кроквяної системи. Варіант безпосереднього контакту металевої покрівлі та звичайної гідроізоляції неефективний. По-перше, бляшаний дах досить сильно нагрівається, що руйнує мембрану, а по друге сама гідроізоляція не буде нормально працювати і конденсат випадатиме прямо на внутрішній поверхні мембрани.

Тому для фальцевих покрівель було розроблено спеціальний тип гідроізоляційної мембрани, а саме дренажну мембрану EUROBARRIER F150 від виробника JUTA (Чехія).

Фізично, така мембрана – це комбінація якісної тришарової супердифузійної мембрани, та об’ємного дренажного шару. Базовим гідроізоляційним шаром служить супердифузійна мембрана щільністю 150 гр/м², яка витримує стовп води 280 см до та після тесту на старіння. Дренажний шар складається з переплетеного поліамідного волокна щільністю 350 гр/м², має хаотичну структуру. Товщина дренажного шару близько 8 мм. Монтується він в контакт з металевою фальцевою покрівлею. Контакт волокон з металом призводить до того, що крапельки конденсату не зависають на поверхні, а стікають по волокнах і утримуються деякий час на дренажному шарі. Далі волога випаровується через вентиляційний зазор і таким чином внутрішня поверхня металу завжди залишається сухою.

Супердифузійна дренажна мембрана EUROBARRIER F150 пройшла тест на динаміку дощу в Берлінському Технологічному університеті, під час якого отримала найвищу оцінку за гідроізоляційними властивостями. Крім того, дренажна мембрана Євробар’єр F 150 працює як звукоізолятор, що актуально для такого типу дахів, бо дощ чи град досить гучно барабанять по поверхні бляшаного даху.

Існує кілька технічних рішень застосування дренажної мембрани EUROBARRIER F150, розглянемо ілюстрації в розрізі найскладніших варіантів, там де є шар утеплення мінеральною ватою.

Конструкція без додаткового гідроізоляційного шару

Вентиляційний зазор в даному випадку потрібен для вентиляції мінеральної вати і просушування як утеплювача так і внутрішньої частини дренажної мембрани. В даному випадку поверхня утеплювача ніяк не захищена і це не дуже досконалий варіант, бо потік повітря видуває окремі волокна з утеплювача та й рух повітря у верхньому шарі мембрани зменшує теплоізоляційні властивості мінеральної вати на 5-10%.

ВАЖЛИВО! Усі отвори для входу та виходу повітря повинні бути захищені від проникнення комах чи птахів.

Конструкція з додатковим гідроізоляційним шаром, де додаткова гідроізоляція реалізована супердифузійною мембраною EUROBARRIER 115 або EUROBARRIER Плюс

В даному випадку після вентиляційного зазору поверхню мінеральної вати захищає додатковий шар супердифузійної мембрани, вимоги до захисту отворів для притоку і відводу повітря такі самі як в попередньому варіанті.

Якщо виникли питання щодо характеристик, монтажу чи наявності на складі дренажної мембрани EUROBARRIER F150 телефонуйте за номером вказаним вгорі сторінки, або залишайте свої дані у формі нижче. Наша компанія є офіційним представником продукції JUTA в Україні. 

ТАУНХАУС

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

КОТЕДЖНЕ МІСТЕЧКО «СЕВЕРИНІВКА»

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ПРИВАТНИЙ БУДИНОК

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ПРИВАТНИЙ БУДИНОК

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ПРИВАТНИЙ БУДИНОК

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ